Ziarna KRESTO – w sam raz do wiosennych potraw

Wiosna to czas nowalijek, które warto wykorzystać do tworzenia zdrowych, pożywnych dań. Idealnym dopełnieniem różnorodnych warzywnych i owocowych kompozycji są ziarna KRESTO: chia, sezam, siemię lniane oraz pestki dyni. Mają one delikatny smak, są przyjemnie chrupiące i zawierają wiele wartościowych składników odżywczych.

Chia w językach majańskich oznacza siłę, a drobne nasionka szałwii hiszpańskiej nazywane są „złotem Azteków”. NASIONA CHIA KRESTO to prosty sposób na uzupełnienie posiłku w cenne kwasy tłuszczowe, białko, błonnik oraz witaminy. NASIONA CHIA KRESTO pęcznieją po zalaniu mlekiem lub napojem roślinnym, tworząc smakowity pudding. Ziarna można dodawać zarówno do sałatek, jak i używać ich w postaci efektownego składnika owocowych koktajli czy słodkich deserów.

Równie szerokie spektrum zastosowań ma SEZAM KRESTO. Jego charakterystyczny smak, w połączeniu z oliwą i sokiem z cytryny, znakomicie uzupełnia warzywne połączenia w świeżych sałatkach. SEZAM KRESTO nadaje pyszną chrupkość wypiekom, takim jak bułki, chleby czy ciasteczka, a także jest podstawą do przygotowania smacznej, wegańskiej pasty tahini.

Cenione za zbawienny wpływ na zdrowie jest także siemię lniane. W ofercie marki KRESTO dostępne są dwie odmiany – nasiona lnu zwyczajnego (SIEMIĘ LNIANE KRESTO) oraz nasiona lnu budwigowego (SIEMIĘ LNIANE ZŁOTE KRESTO). Obie odmiany zawierają cenne kwasy omega-3, błonnik i witaminy, które sprzyjają utrzymaniu smukłej sylwetki i promiennego wyglądu cery. Siemię lniane nie posiada wyraźnego smaku ani zapachu, dzięki czemu może być z powodzeniem dodawane zarówno do dań słodkich, słonych, jak i wypieków, zup czy sosów.

Znanym i lubianym dodatkiem do potraw są PESTKI DYNI KRESTO. Charakteryzuje je wysoka zawartość potasu, fosforu, magnezu, żelaza i witaminy E. Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu nerwowego, fosfor przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, a magnez odgrywa rolę w procesie podziału komórek. Żelazo pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny, a witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Ziarna marki KRESTO to wygodny sposób zarówno na wzbogacenie wiosennego jadłospisu, jak i na dostarczenie organizmowi wielu potrzebnych składników odżywczych. Zbilansowana, zdrowa dieta w istotny sposób wpływa na codzienne funkcjonowanie i sprzyja odzyskaniu witalności po okresie zimowym.