Złoty Kormoran na jesienną słotę

Odpowiedzią na jesienną pluchę jest nowe piwo z Browaru Kormoran – Kormoran Złoty. Piwo uwarzone specjalnie po to, by dać chwilę wytchnienia po całym dniu pracy i być antidotum na jesień za oknem.

 

Kormoran Złoty to export lager, czyli piwo w stylu dortmundzkim. Piwa dortmundzkie zrodziły się w pierwszej połowie XX wieku w Zagłębiu Ruhry, gdy górnicy po ciężkim dniu pracy w kopalni marzyli o piwie, które da odprężenie i pokrzepi pełnią. Od tego czasu nic się nie zmieniło dortmunder (export lager) ma czekać w lodówce na ten moment, gdy po prostu chciałbyś napić się piwa.

 

Kormoran Złoty wpisuje się w tę koncepcję idealnie. To stonowane, szlachetne piwo dolnej fermentacji o wyraźnie słodowym profilu. Jego głęboki złoty zachęca do niespiesznego sączenia, słodowa pełnia buduje treściwość, a jedynie zaakcentowana goryczka uszlachetnia kompozycję i oczyszcza kubki smakowe przed kolejnym łykiem. W Kormoranie Złotym znajdziesz pełnię podbitą dodatkiem ciemnych słodów, które wzbogacają smak i treściwość piwa. Długie leżakowanie powoduje, że piwo nabiera szlachetności smaku, a jego bursztynowy kolor zaczyna smakowicie skrzyć…

 

Jeżeli zatem jesteś w stanie docenić klasykę oddaną przez doskonały smak i urzekający kolor – sięgnij po Kormorana Złotego – kwintesencję piwnej doskonałości!

 

źródło: www.browarkormoran.pl