skip to Main Content
Aplikacja Sprawdź Promile Z Nową Funkcjonalnością

Aplikacja Sprawdź Promile z nową funkcjonalnością

Aplikacja Kompanii Piwowarskiej Sprawdź Promile została wzbogacona o nową funkcjonalność. Bezpłatny wirtualny alkomat pozwalający oszacować poziom alkoholu we krwi wylicza także przyjęte w trunkach kilokalorie.

Aplikacja Sprawdź Promile działa na zasadzie kalkulatora promili i kilokalorii wykorzystując algorytm matematyczny. Żeby otrzymać szacunkowy pomiar promili alkoholu we krwi i przyjętych z alkoholem kilokalorii należy wprowadzić do niej dane: płeć, wiek i wagę oraz wybrać rodzaj i ilość wypitego alkoholu. W narzędziu dostępne są dwie funkcje: kalkulator live oraz kalkulator promili i kalorii.

Z kalkulatora live należy korzystać w trakcie konsumpcji alkoholu, aby dowiedzieć się orientacyjnie, w jakim czasie po spożyciu będzie można prowadzić pojazd. Używając kalkulatora promili i kalorii można sprawdzić wartość przyjętych z alkoholem kilokalorii.

 

Do aplikacji Sprawdź Promile dodaliśmy nową funkcjonalność pomiaru kilokalorii przyjmowanych wraz z napojami alkoholowymi. Kalkulator mierzy liczbę spożytych kilokalorii pokazując wartości liczbowe. Uzupełniliśmy również listę piw w aplikacji o wszystkie produkty Kompanii Piwowarskiej

komentuje Grzegorz Adamski, kierownik ds. public affairs i zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

 

Do współpracy przy opracowaniu funkcjonalności liczącej kilokalorie zaproszono m.in. dietetyk Izabelę Gościańską, prowadzącą poradnictwo dietetyczne propagujące wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia.

 

Aplikacja cieszy się sporym zainteresowaniem – w 2020 roku odnotowaliśmy ponad 205 tys. pobrań. Dzięki wersji mobilnej można w każdej chwili zmierzyć orientacyjną zawartość promili w organizmie, traktując aplikację w telefonie jak podręczny alkomat. Trzeba jednak pamiętać, że aplikacja Sprawdź Promile nie zastępuje alkomatu policyjnego, a jedynie podaje przybliżony czas, kiedy można prowadzić samochód.

dodaje Grzegorz Adamski.

 

Narzędzie jest dostępne w wersji mobilnej: do pobrania na telefon z AppStore (iOS) i Google Play (Android) oraz na desktop na stronie www.abcalkoholu.pl

 

W Sprawdź Promile zamieszczono kategorie: piwa alkoholowe, piwa bezalkoholowe, wina, alkohole destylowane oraz 10 najbardziej popularnych drinków.

 

Wartość energetyczna oraz liczba promili we krwi po spożyciu piw Kompanii Piwowarskiej pochodzą z oficjalnego źródła producenta: www.abcalkoholu.pl/co-zawiera-piwo/wartosci-odzywcze. Wartość energetyczna innych trunków ujętych w aplikacji pochodzi z bazy produktów US Department Of Agriculture (USDA), Agricultural Research Service, Nutrient Data Laboratory, USDA National Nutrient

 

Database for Standard Reference, Legacy. Version Current: April 2018, które są dostępne na stronie: http://www.ars.usda.gov/nutreintdata.

 

Aplikacja Sprawdź Promile Kompanii Piwowarskiej funkcjonuje od 2008 r. jako jeden z elementów firmowego programu promocji odpowiedzialnej i umiarkowanej konsumpcji alkoholu oraz trzeźwości kierowców.

 

Nowość w aplikacji Sprawdź Promile wdrożyła agencja V&P.

Back To Top