skip to Main Content
Biedronka Inauguruje Sezon Na Polskie Truskawki!

Biedronka inauguruje sezon na polskie truskawki!

Pogoda bywa zmienna, ale jedno jest pewne. Gdy do sklepów trafiają pierwsze polskie truskawki, możemy mówić o tym, że… lato za pasem.  Już w najbliższą środę, 12.04, do pierwszych sklepów sieci Biedronka – i to od razu aż do ponad tysiąca – trafią truskawki od polskich, lokalnych plantatorów.

Pomimo, że za nami dopiero pierwsze ciepłe i słoneczne dni w tym roku, w Biedronce wiosna w pełni. Do blisko 1200 placówek, które znajdują się w pobliżu centrów dystrybucyjnych w miastach takich jak: Skarbimierz, Kostrzyn, Kraków, Sosnowiec, Ruda Śląska i Warszawa trafią pierwsze zbiory polskich truskawek. To dopiero początek dostaw, a z każdym tygodniem karmazynowy owoc będzie docierał do kolejnych placówek. Biedronka wprowadziła je do sprzedaży tak wcześnie jako pierwsza sieć w Polsce.

Cieszę się, że dzięki doskonałej współpracy z mniejszymi, lokalnymi gospodarstwami możemy powitać polskie truskawki w sklepach sieci Biedronka już w pierwszej połowie kwietnia. To pokazuje, że współpraca z mniejszymi, rodzinnymi gospodarstwami przynosi realne korzyści – zarówno tym, którzy uprawiają owoce, jak i tym, którzy na nie czekają, by kupić w naszych sklepach.

Damian Wojewódzki, kupiec regionalny owoców i warzyw w sieci Biedronka.

truskawki 2023 pierwsze.jpeg
W ramach pierwszych dostaw do sklepów sieci Biedronka dostarczana będzie odmiana malling centenary, która pochodzi z dwóch polskich upraw – jednej w woj. wielkopolskim i jednej w woj. świętokrzyskim. Znawcy nazywają czasem tę odmianę „miss truskawek”, ze względu na piękne, duże owoce, które charakteryzują się doskonałym, pełnym smakiem i wyrazistą czerwoną barwą. To księżniczka wśród truskawek deserowych.

Z Biedronką współpracuję od 2021 roku i sukcesywnie rozwijamy tę kooperację. Cieszę się, że to właśnie moje truskawki trafiają najwcześniej do sklepów. To miłe widzieć jak owoce kilkumiesięcznej pracy teraz mogą cieszyć klientów, dla których to prawdziwy początek wiosny.

Jarosław Radola, którego truskawki z upraw w okolicach Blizanowa koło Kalisza trafiły właśnie do sklepów sieci Biedronka.

Jarosław Radola - plantator.jpg
Produkt będzie dostępny w wybranych placówkach sieci w cenie 9,99 zł za opakowanie 250g. Wraz z intensyfikacją zbiorów, w kolejnych tygodniach zaczną się pojawiać większe opakowania, a także wypełnione po brzegi estetyczne łubianki. W szczycie sezonu Biedronka razem z lokalnymi rolnikami organizuje dostawy świeżych truskawek bezpośrednio do sklepów znajdujących się najbliższej plantacji, tak aby każdego dnia klienci mogli kupić produkt dopiero co zerwany z krzaka.
Jednym z priorytetów i filarów strategii Biedronki są zakupy od lokalnych, rodzimych producentów i zawsze, jeśli jest to tylko możliwe 100% owoców i warzyw, które można wyhodować w Polsce, pochodzi od polskich rolników. W ramach struktury sieć posiada stanowiska kupców lokalnych, którzy aktywnie poszukują także mniejszych, rodzinnych gospodarstw rolnych, którym proponują nawiązanie współpracy z Biedronką. W tym przypadku do końca 2022 roku Biedronka podpisała ponad 250 umów z niewielkimi gospodarstwami rodzinnymi, które dostarczyły do sieci ponad 120 rodzajów owoców i warzyw o łącznej wadze 85 tys. ton.
Back To Top