Dzień Dziecka – jak sprawić by dla wszystkich był to wyjątkowy dzień?

Pierwszy dzień czerwca to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dat w kalendarzu. To właśnie wtedy przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dorośli wspominają go z uśmiechem, a najmłodsi niecierpliwie czekają na prezenty.

To wyjątkowe święto zostało ustanowione w 1954 roku w celu upowszechniania wiedzy o prawach dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Choć w różnych rejonach świata obchodzi się je w innych dniach, to zawsze jest celebrowane podobnie. Ma ono ciepły, rodziny charakter, zajęcia w szkołach często są skrócone, a zamiast lekcji odbywają się zawody sportowe, pikniki czy wycieczki.

 

Pomysł na prezent idealny

Przygotowując prezenty z okazji Dnia Dziecka, warto pamiętać, że najcenniejszy dla naszych pociech jest po prostu wspólnie spędzony czas. To dzień, w którym dzieci powinny czuć się wyjątkowo i wiedzieć, że zawsze są dla nas na pierwszym miejscu. To również okazja, żebyśmy sami przypomnieli sobie smak dzieciństwa i oddali się nieskrępowanej zabawie. Wycieczka rowerowa, gra w piłkę, piknik na leśnej polanie, czy rodzinne podchody – to tylko kilka pomysłów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu bez wydawania fortuny na prezenty. Dzieci ucieszą drobiazgi, symboliczne gesty i małe podarunki w postaci tego, co lubią najbardziej. Dlatego na wspólne wyjście można zabrać ze sobą także drobne, słodkie przekąski. Świetnym pomysłem są na przykład różne warianty HARIBO, takie jak Złote Misie Minis czy Kinder Party, które w jednym opakowaniu zawierają mini paczuszki z żelkami. Małe porcje są doskonałe do dzielenia się, a dodatkowo można wybrać swój ulubiony smak i mieć go zawsze pod ręką.

 

Podczas spaceru czy zabawy na świeżym powietrzu idealnie sprawdzą się także gumy rozpuszczalne MAOAM Happy Fruttis, Bloxx czy Joystixx. Są pakowane w małe, pojedyncze porcje, a każda guma zawinięta jest w osobny papierek, dzięki czemu nie brudzą rąk i łatwo nimi poczęstować innych. Dzieci mogą jeść je na wiele sposobów – żuć, ssać, gryźć – tak, jak lubią najbardziej. Dodatkowo różnorodne gumy rozpuszczalne MAOAM występują w wielu owocowych smakach, są kolorowe i mają różne kształty, dlatego gwarantują prawdziwą moc wrażeń i mnóstwo doskonałej zabawy.

 

Wspólnie z radością!

Jeśli pogoda nie dopisze można zaplanować wspólne domowe popołudnie. Gra w planszówki, układanie puzzli, wieczorny seans filmowy to aktywności, które doskonale łączą pokolenia, budują więź i dają poczucie bliskości. To również świetna okazja do tego, żeby urozmaicić ten czas przekąską w postaci słodkich lub kwaśnych żelek. Nowości od HARIBO zaspokoją gusta dzieci i dorosłych.  Wielbiciele oryginalnych smaków mają do wyboru na przykład HARIBO Wummis Kwaśne o podłużnym

 

kształcie w kwaśnej posypce czy Miami Kwaśne z certyfikatem VEGAN, czyli kolorowe paski o intensywnie orzeźwiającym smaku, idealne również dla wegan. Fani słodkich żelek o wyjątkowo miękkiej konsystencji ucieszą się z HARIBO Squidgies – owocowo-mlecznych kostek, które dadzą wszystkim mnóstwo radości. Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, rozwiązaniem będzie HARIBO Starmix, łączący różne smaki i kształty żelek w jednej torebce.

 

Dzień Dziecka można świętować też w większym gronie np. organizując piknik rodzinny połączony ze sportową rywalizacją. Wyścigi w workach, przeciąganie liny, czy rzucanie kulą na odległość to sprawdzone dyscypliny, w których z chęcią wezmą udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Dodatkową atrakcją tego dnia może być rozbijanie piniaty, czyli specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej słodyczami. Co do niej zapakować? Mogą to być na przykład pojedynczo pakowane klasyczne gumy rozpuszczalne MAOAM Bloxx czy okrągłe Pinballs w małym, impulsowym opakowaniu. Można też sięgnąć po torebkę Maomixx, w której znajdziemy mix produktów MAOAM, które świetnie urozmaicą zawartość piniaty.

 

Jak widać – prezent dla dziecka wcale nie musi być drogi. Odrobina wolnego czasu, dużo zabawy i słodkości sprawią, że Dzień Dziecka będzie pełen radości, pozytywnych emocji i z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.