skip to Main Content

Firma Colian bliżej środowiska – Goplana wprowadza w galaretkach Mella wypraski w pełni nadające się do recyklingu

W produkcji galaretek Mella marki Goplana zaszła ważna zmiana. Nim trafią na sklepowe półki, pakowane będą w wypraski z materiału PET, który częściowo pochodzi z recyklingu i nadaje się do ponownego przetworzenia. W ten sposób brand włącza się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i stawia sobie za cel podejście proekologiczne, które jest jednym z głównych kierunków rozwoju firmy Colian.

Od teraz całe opakowanie lubianych galaretek Mella od Goplany można ponownie wykorzystać: wypraskę, kartonik, kołderkę oraz owijkę. Używane dotąd wypraski powstawały z metalizowanego materiału PET i kwalifikowały się do grupy opakowań wielomateriałowych, które objęte są dziś najwyższymi stawkami opłaty produktowej. Ponadto z uwagi na swoje właściwości wypraski te nie nadawały się do recyklingu i generowały znaczące koszty wytwórcze. W efekcie prac zespołu odpowiedzialnego za realizację projektu w kwietniu 2023 r. po raz ostatni w produkcji galaretek użyto metalizowanych tacek. Galaretki Mella od teraz trafiają do placówek handlowych w nowej, bardziej ekologicznej odsłonie.

 

Galaretki Mella od marki Goplana są dziś nie tylko synonimem wysokiej jakości i dobrego smaku, ale też produktem przyjaznym dla środowiska i wytwarzanym według zasad społecznej odpowiedzialności.

Back To Top