GIS ostrzega: możliwa obecność plastikowych elementów w jednej partii burgera wołowego

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez firmę Lidl sp. z o.o. sp. k. o dobrowolnym wycofaniu jednej partii burgera wołowego ze względu na możliwe zanieczyszczenie produktu fragmentami plastiku.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: BURGER WOŁOWY, 2x110g, marki RZEŹNIK

Numer partii: 01279024

Termin przydatności do spożycia: 29.03.2024

Producent: Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o. o., Golina ul. Dworcowa 47D, 63-200 Jarocin, WNI 30063801

Dystrybutor: Lidl sp. z o. o. sp. k., ul. Poznańska 48, 62-080 Jankowice, Tarnowo Podgórne

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Przeprowadzono szczegółową analizę procesu produkcyjnego, w wyniku której nie można wykluczyć możliwości pojawienia się plastikowych elementów w produkcie „Rzeźnik, Burger wołowy, 2×110 g” numer partii 01279024 z terminem przydatności do spożycia 29.03.2024 r. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo konsumentów, podjęto decyzję o wycofaniu produktu ze sprzedaży. Wycofanie dotyczy wyłącznie jednej partii produktu.

 

22 marca firma Lidl poinformowała konsumentów o wycofaniu artykułu z rynku poprzez umieszczenie w sklepach, gdzie sprzedawany był przedmiotowy artykuł, plakatów z ważną informacją dla klientów oraz poprzez publikację informacji na stronie internetowej Lidla w panelu „ważna informacja dla klientów” (https://www.lidl.pl/store)

 

Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z producentem prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

Firma Lidl sp. z o. o. sp. k. poinformowała, że produkt objęty ostrzeżeniem można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

 

źródło: gov.pl