Hendrick’s Grand Cabaret: ekstrawagancja w ginowej odsłonie

Hendrick’s przedstawia nową limitowaną edycję ginu Grand Cabaret z Gabinetu Osobliwości Mistrzyni Destylacji Pani Lesley Gracie. To szczególne miejsce, w którym sama Lesley od 2019 roku eksperymentuje i tworzy innowacyjne odmiany ginu Hendrick’s. Wariant, dedykowany marzycielom i artystycznym duszom, jest inspirowany klasycznym owocowym trunkiem, który był uwielbiany w Paryżu na początku XX wieku.

Hendrick’s Grand Cabaret wyróżnia się bogatym wachlarzem wyrazistych smaków. Został stworzony z myślą o tych poszukujących zmysłowego, a zarazem orzeźwiającego smaku podczas żywiołowych spotkań. Ta wyjątkowa edycja jest największą premierą z całej serii Gabinetu Osobliwości Hendrick’s i będzie dostępna w ponad 50 krajach na całym świecie. W poprzednich latach ze swoimi limitowanymi smakami Hendrick’s obecny był w Polsce z Hendrick’s Flora Adora oraz Hendrick’s Neptunia. Każdy wariant z Gabinetu Osobliwości jest na bazie głównej receptury Hendrick’sa i oferuje eksplorowanie różnych kierunków smakowych. Dzięki temu daje szansę na odkrycie marki na nowo, nie zapominając o jej charakterze.

 

Mistrzyni Destylacji marki Hendrick’s, Lesley Gracie, mówi:

„W mojej pracy zawsze szukam dodatkowych inspiracji. Tym razem znalazłam je, przeglądając historyczne receptury na destylaty z owoców pestkowych, takie jak eaux de vie, sznaps brzoskwiniowy, likiery wiśniowe i inne, uwielbiane przez tych, którzy kochali bawić się i świętować w wielkim stylu w Paryżu na początku XX wieku. W trakcie moich eksperymentów odkryłam, że gdy połączysz różne smaki owoców pestkowych, uzyskasz bogaty, wyrazisty, ale wciąż lekki smak. Dodałam również słodkie zioła, aby wzmocnić intensywność owoców. Był to pierwszy raz, kiedy eksperymentowałam z owocami pestkowymi w Hendrick’s Gin. Pokochałam efekt, jaki one dodają – głębokość smaku przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznej orzeźwiającej lekkości Hendrick’s”.

 

Ally Martin, Globalny Ambasador Marki Hendrick’s, dodaje:

„Fascynujące jest zagłębianie się w historię koktajli i odkrywanie, jakie kombinacje smakowe inspirowały kreatywne umysły w Paryżu na przełomie XX wieku. Wydaje się, że smaki owoców pestkowych, zapach róży i gin były magicznym połączeniem w najbardziej wykwintnych miejscach, a kto dzisiaj umie lepiej połączyć te smaki, tworząc owocowy gin niż nasza Mistrzyni Destylacji i alchemik, Lesley Gracie”.

 

„To wyrazisty gin o bogatej głębi smaku i wielu warstwach aromatu, a jednocześnie orzeźwiający i lekki – idealny w połączeniu z tonikiem. Jeśli jednak poszukiwalibyście czegoś bardziej spektakularnego, Hendrick’s Grand Cabaret Royale to koktajl, którym można celebrować najważniejsze okazje. Połącz Hendrick’s Grand Cabaret, sok żurawinowy, sok z limonki i odrobinę syropu cukrowego. Dla dodatkowego efektu koktajl wykończ szampanem lub winem musującym”.

 

Hendrick’s GRAND CABARET prezentuje się w luksusowym odcieniu fioletu, w charakterystycznej, ciemnej butelce marki. Zdobią ją eklektyczne ikony, w tym niesamowity żyrandol – nawiązanie do ekstrawaganckich spotkań, które były inspiracją do stworzenia tego ginu.