Limitowana edycja whisky Glenfiddich na Chiński Nowy Rok

Z okazji tegorocznego Chińskiego Nowego Roku (zwanego też Księżycowym Nowym Rokiem) marka Glenfiddich stworzyła wyjątkową, prezentową edycję limitowaną. W jej skład wchodzi 21 letnia whisky typu single malt, Glenfiddich Gran Reserva Rum Cask 21YO, w nowym, świątecznym opakowaniu. Współpracując z artystą Raku Inoue, marka stworzyła design opakowania, które zostało zainspirowane naturą i powrotem znaku Smoka, chińskiego zodiakalnego patrona 2024 roku, symbolizującego nową, lepszą przyszłość. Ta limitowana edycja, przygotowana z okazji Chińskiego Nowego Roku 2024 będzie nieocenionym prezentem zarówno dla przyjaciół, rodziny, jak i partnerów biznesowych.

 

10 lutego 2024 roku przypada Chiński Nowy Rok. Z tej okazji, podobnie jak w latach ubiegłych, marka Glenfiddich postanowiła stworzyć limitowaną edycję i po rocznej przerwie wprowadzić ją na polski rynek. Ostatnim dostępnym wydaniem w Polsce było to z 2022 roku, autorstwa Rlona Wanga, kontynuujące graficzną opowieść o przyszłości, zapoczątkowaną dwa lata wcześniej.

W tym roku marka nawiązała współpracę z międzynarodowej klasy artystą Raku Inoue, dla którego głównym źródłem inspiracji przy projektowaniu tego wyjątkowego opakowania było piękno otaczającej go natury.

 

Urodzony w Japonii, a mieszkający na co dzień w Kanadzie, Raku podczas swojej podróży artystycznej mistrzowsko opanował sztukę rysunku, rękodzieła i fotografii. Zrozumienie kompozycji obrazu przyczyniło się do rozwinięcia się jego zamiłowania do pracy z organicznymi materiałami – kwiatami, liśćmi i różnorodnymi gatunkami roślin.

 

Raku użył swojego charakterystycznego, artystycznego stylu, aby ożywić limitowaną edycję Glenfiddich z okazji Chińskiego Nowego Roku, łącząc ikonicznego dla marki Jelenia ze wspaniałym Smokiem za pomocą swojej mistrzowskiej wizji. Artysta wykorzystał w swoim dziele naturalne elementy: ziemię, drewno i motywy floralne uosabiające wzrost i rozkwit nowego życia. W ramach hołdu dla mistycznej postaci chińskiego Smoka, symbol marki Glenfiddich – Jeleń został stworzony z liści i kwiatów w rozkwicie, które oznaczają nadchodzącą świetlaną przyszłość.

 

“Chiński Nowy Rok symbolizuje rozwój i odnowę, czego najlepszym przykładem jest natura. Moim celem było zabranie Was w podróż na łono przyrody, poprzez wykorzystanie niektórych z jej najwspanialszych elementów. Fu Lu, czyli symboliczny Jeleń marki Glenfiddich, jest stworzony z naturalnych elementów i rzeźbiony płatek po płatku, detal po detalu, doskonale wpasowując się w ten szczególny moment.” mówi Raku Inoue.

 

Nagradzana whisky Glenfiddich Gran Reserva Rum Cask 21YO spędziła ponad dwie dekady dojrzewając w beczkach z białego amerykańskiego dębu, a następnie finiszowała przez około 9 miesięcy w beczkach po karaibskim rumie. Butelka, umieszczona w oryginalnym opakowaniu, stanowi doskonały prezent dla miłośników whisky oraz tych, którzy chcieliby obdarować swoich bliskich luksusowym trunkiem.

Marka Glenfiddich, będąca prekursorem w kategorii single malt whisky i najczęściej nagradzanym autorem szkockiej single malt, nieustannie podnosi poprzeczkę, by stworzyć jak najautentyczniejszą i najwyższej jakości whisky. W skład tegorocznej limitowanej edycji wchodzi wielokrotnie nagradzana „Double Gold” Gran Reserva Rum Cask 21YO. Ta wyjątkowa whisky została poddana procesowi finiszowania w beczkach po karaibskim rumie, co zaowocowało rozwinięciem się pikantnego ciepła oraz rozkosznymi nutami wanilii i toffi.

 

Edycja limitowana dostępna jest od początku lutego wyłącznie w wyselekcjonowanych punktach sprzedaży. Rekomendowana cena detaliczna Glenfiddich Gran Reserva Rum Cask 21YO wynosi 1149,99 PLN.