Lody Magnum w opakowaniach z recyklingu

Marka lodów Magnum (Unilever) stopniowo zmienia opakowania z plastikowych na wytwarzane z przetworzonego plastiku polipropylenowego (rPP). Od 2021 r. lody Magnum będą sprzedawane na całym świecie w opakowaniach z recyklingowanego plastiku.

Kubki i pokrywki lodów Magnum wytworzone z przetworzonego plastiku polipropylenowego (rPP) już w 2019 roku były testowo wprowadzane na rynki w Belgii, Holandii i Hiszpanii (w liczbie 600 tys. sztuk). W tym roku Unilever wprowadzi na rynek ponad 7 milionów nowych opakowań Magnum w innych krajach europejskich. Od 2021 r. lody będą sprzedawane w opakowaniach z rPP na całym świecie.

 

Magnum w nowych opakowaniach

W pierwszej kolejności zmiany obejmą markę Magnum Pints. Jak szacuje Unilever, na bardziej ekologiczne opakowania zostanie 160 tys. kilogramów tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Jesteśmy dumni z tego, że jako jedna z pierwszych marek lodów na świecie stajemy się pionierem tej przełomowej technologii. Dzięki nowemu podejściu mamy nadzieję poprowadzić przemysł spożywczy i gastronomiczny w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, torując drogę do gospodarki obiegu zamkniętego – komentuje Julien Barraux, globalny dyrektor marki Magnum.

Polipropylen z recyklingu, który jest używany do produkcji opakowań Magnum, powstaje w czasie procesu przekształcenia tworzywa w żywicę o takich samych właściwościach jak pierwotna. Dzięki temu opakowanie dalej może mieć kontakt z żywnością.