Netto proponuje swoim klientom nową markę własną „Prosto z zagrody”. To linia, w której znajdą świeże mięso drobiowe, wołowe oraz wieprzowe. Opakowania produktów „Prosto z zagrody” zostały wytworzone w 85 proc. z powtórnie przetworzonego plastiku i nadają się w 100 proc. do recyclingu.
Wszystkie produkty z serii „Prosto z zagrody” pochodzą z Polski to znaczy, że źródłem mięsa są zwierzęta urodzone i wyhodowane w naszym kraju. Dlatego też na opakowaniach znajdziemy specjalne oznakowanie „Produkt Polski”, zgodne z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów ze stycznia 2017. Dodatkowo opakowania produktów nowej linii są przyjazne środowisku ze względu na możliwość ponownego przetworzenia opakowania i ograniczenie wprowadzania pierwotnego plastiku na rynek. A to dlatego, że wykonano je w 85 proc. z powtórnie przetworzonego plastiku, który dodatkowo w 100 proc. nadaje się do recyklingu.
– Opakowania marki „Prosto z zagrody” wyróżnia nowoczesny design a proces ich produkcji podyktowany jest troską o środowisko – informuje Janusz Stroka, Prezes Netto Polska. – Oprócz znaku „Produkt Polski” na opakowaniach znajdziemy dodatkowe piktogramy, informujące klientów o tym, że pochodzą one z przetworzonego plastiku. „Prosto z zagrody” to kolejna marka własna Netto, którą wprowadzamy na sklepowe półki po przeglądzie asortymentu.
W asortymencie marki „Prosto z zagrody” można znaleźć m.in. schab w plastrach (360 g), gulasz wołowy (400 g), podudzia z kurczaka (360 g), mięso mielone z indyka (500 g).
Netto stale poszerza bogatą ofertę marek własnych w odpowiedzi na potrzeby różnych grup konsumentów oraz trendy. Wyróżnia je nie tylko różnorodność czy wysoka jakość. Wiele z nich powstaje w zgodzie z poszanowaniem środowiska, a także zasad gospodarki zamkniętej. Jedną z takich marek jest Lovena. Na początku roku bambusowe bawełniane patyczki higieniczne z tej serii, dostępne w sieci handlowej Netto, zwyciężyły w międzynarodowym konkursie European Private Label Awards 2020. Detalista został doceniony za przyszłościową inicjatywę i wysiłki wkładane w ograniczenie produkcji plastiku. Jesienią ubiegłego roku Netto podjęło natomiast decyzję o wprowadzeniu biodegradowalnych doniczek na sałatę, które sprzedawane są w sklepach należących do sieci. W efekcie udaje się ograniczyć aż 3 tony plastiku rocznie.