Rodowity poznaniak w „Cukierni w sercu Lidla” – rozsmakuj się w rogalu świętomarcińskim

Listopad to nie tylko długie noce, sterty leżących liści oraz deszczowa aura. To także miesiąc, w którym koniecznie trzeba rozsmakować się w pysznych rogalach świętomarcińskich z nadzieniem z białego maku. Na szczęście, aby spróbować tego tradycyjnego wielkopolskiego wypieku, nie trzeba jechać aż do Poznania – certyfikowane rogale znajdziemy w każdym sklepie Lidl Polska!

Tradycja pieczenia rogali świętomarcińskich wywodzi się z Poznania oraz sięga aż 1891 roku[1]. Co roku w Dniu św. Marcina, czyli 11 listopada, poznaniacy celebrują ten dzień, bawiąc się oraz jedząc pyszne rogale świętomarcińskie. Sekretem smaku wielkopolskich rogali jest nadzienie, które wyrabiane jest przede wszystkim z białego maku oraz orzechów, a także słodka polewa z lukru z dodatkiem posiekanych orzeszków arachidowych.

 

Na szczęście, aby skosztować tego regionalnego przysmaku z Wielkopolski, nie trzeba jechać aż do Poznania. Wystarczy odwiedzić najbliższy sklep Lidl Polska! W ofercie sieci od poniedziałku, 6 listopada, znajdziemy certyfikowane rogale świętomarcińskie (200 g/1 szt.) oferowane w ramach wyjątkowej promocji – przy zakupie 3 sztuk, trzeci otrzymamy gratis! Rogale świętomarcińskie z Lidl Polska zawierają biały mak i aż 40% nadzienia oraz są wyrabiane ręcznie w cukierni z 30-letnią tradycją. Co ważne, rogale są oznaczone Chronionym Oznaczeniem Geograficznym.

 

Prawdziwi smakosze rogali świętomarcińskich znajdą w sklepach Lidl Polska coś specjalnego – w ofercie sieci dostępne są także lody o smaku tradycyjnego poznańskiego rogalika. Producentem lodów jest firma Willisch, która ręcznie produkuje lodowe przysmaki, według tradycyjnych receptur.

[1] Tradycja wypieku rogali świętomarcińskich | Święty Marcin | Poznan.pl (www.poznan.pl)