skip to Main Content
Świętomarcińska Oferta Sieci Lidl Polska

Świętomarcińska oferta sieci Lidl Polska

Dzień Świętego Marcina to święto bogate w tradycyjne smaki. Wielu słusznie kojarzy się z tradycyjnymi rogalami z białym makiem, gęsiną oraz młodym winem świętomarcińskim. Wszystkie te produkty, wytworzone zgodnie z oryginalnymi recepturami, będą dostępne już od poniedziałku, 8 listopada, do wyczerpania zapasów we wszystkich sklepach sieci Lidl Polska.

11 listopada w Poznaniu obchodzony jest Dzień Świętego Marcina. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski świętują ten dzień uczestnicząc w specjalnym pochodzie, któremu przewodzi sam Święty Marcin zasiadający na koniu oraz dodatkowo zajadają słynne rogale świętomarcińskie. Produkt ten zdobył miano wyrobu regionalnego i stanowi powód do dumy wielu wielkopolskich cukierni. Aby mieć pewność, że zakupiliśmy oryginalne rogale świętomarcińskie należy zwrócić uwagę, czy posiadają certyfikat „Chronione Oznaczenie Geograficzne”.

 

Swoją pasją do tego specjału mieszkańcy Wielkopolski zainspirowali także wiele innych regionów kraju, które w tym dniu chętnie próbują poznańskich rogali świętomarcińskich. Sieć Lidl Polska już od poniedziałku, 8 listopada, do wyczerpania zapasów proponuje swoim klientom rogale świętomarcińskie z certyfikatem „Chronione Oznaczenie Geograficzne” w cenie 19,95 zł/1 kg, przy zakupie 4 sztuk obowiązuje zniżka -33%. Rogale przyjadą prosto z Wielkopolski do sklepów sieci w całej Polsce. Są wyrabiane ręcznie, zgodnie z tradycyjną recepturą. Wytwarza się je w oryginalny sposób, z użyciem białego maku.

 

11 listopada to także święto polskiej gęsiny, bardzo popularnej w kuchni staropolskiej, dzisiaj chętnie przyrządzanej na szczególe okazje. Kuchnialidla.pl proponuje wiele przepisów na dania z gęsiną, w tym m.in. piersi gęsi w pomarańczach, serwowane z pyzami i kapustą z jabłkami lub piersi gęsi z podgrzybkami, a także rosół z gęsi z warzywami. Już od poniedziałku, 8 listopada w sklepach Lidl w całej Polsce będzie dostępna gęsina, pierś lub nogi w cenie 29,90 zł/1 kg.

 

Do tradycyjnych produktów na 11 listopada należy także wino świętomarcińskie, dostępne we wszystkich sklepach Lidl Polska do wyczerpania zapasów, w cenie 49,99 zł/750 ml/1 but. Produkt wytworzono w Winnicy Niemczańskiej. Jest to regionalna, polska winnica, położona na jednym ze Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich, nad brzegiem rzeki Ślęży. Ze szczytu południowego stoku, rozpościera się piękny widok na pola i lasy, a na pierwszym planie widać rzekę oraz zabytkowy ceglany budynek starej gorzelni.

 

Tegoroczne wino świętomarcińskie powstało z winogron zebranych najwcześniej w 2021 roku, ze szczepu solaris. To delikatne, owocowe, młode wino, którym świętuje się zakończenie winobrania w Dniu Świętego Marcina. Wino charakteryzuje stosunkowo wysoka kwasowość, będąca efektem szybkich zbiorów grona oraz słodycz wynikająca z dużej ilości cukru resztkowego, co daje finalnie wino półsłodkie, w smaku bardzo rześkie. Wino świętomarcińskie z Winnicy Niemczańskiej ze swoją słodyczą doskonale skomponuje się z deserami, na przykład z rogalami świętomarcińskimi oraz z odpowiednio przygotowaną gęsiną ze słodkimi jabłkami i pyzami.

 

Oferta świętomarcińskich produktów spożywczych będzie dostępna we wszystkich sklepach Lidl Polska od poniedziałku, 8.11, do wyczerpania zapasów.

Back To Top