Wegańskie żelki bez dodatku cukru – premiera w Lidl Polska

Kwaśne, słodkie, mleczne. Miękkie, elastyczne, ciągnąco-żujące. Przypominające misie, serduszka lub owoce. Smaków, konsystencji i kształtów żelków jest wiele – wszystkie z nich uwielbiane są przez dzieci i dorosłych od lat. Lidl Polska przygotował dla miłośników tego typu słodyczy niespodziankę – na półkach sklepów debiutują właśnie wegańskie żelki bez dodatku cukru. W aż trzech wersjach i kształtach!

Chyba każdy z nas spotkał na swojej drodze prawdziwego żelkożercę. To całkiem spora grupa, złożona zarówno z dorosłych, jak i najmłodszych. Ich wspólną pasją jest miłość do żelków – w każdej możliwej odsłonie. Żelkowi smakosze powinni czym prędzej udać się do sklepów Lidl Polska, w których premierę mają właśnie nowe wegańskie żelki bez dodatku cukru (5,99 zł/ 100 g/ 1 opak.) od marki własnej Sweet Corner.
Wegańskie żelki bez dodatku cukru, Lidl Polska.jpg
Znajdziemy je w trzech owocowych wersjach: serduszek, kolorowych miśków oraz cukierków do żucia. Żelki dostępne są w kompaktowym opakowaniu „to go” – idealne, aby wrzucić je do torby lub plecaka i ruszyć w podróż, na rower czy wziąć je ze sobą do pracy. Są bez dodatku cukru, więc to zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych żelków, a ich skosztowanie daje tyle same radości i przyjemności.
Żelki nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, jak żelatyna, więc są odpowiednie dla wegan oraz wegetarian. Choć smak żelków do tego zachęca, nie zaleca się spożycia całej paczki na raz – produkt zawiera maltitol (używany m.in. w gumach do żucia), który w nadmiernych ilościach może dać efekt przeczyszczający. Zjedzenie żelków w kilku porcjach będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
Wegańskie żelki bez dodatku cukru dostępne są we wszystkich sklepach Lidl Polska. Znajdziemy je na półce przy pozostałych żelkach oraz cukierkach.