Dbaj o zdrowy styl życia – nawodnienie to podstawa!

Częścią zdrowego stylu życia jest regularna aktywność fizyczna. Uprawianie sportu ma szereg korzyści – wzmacnia kondycję, zwiększa odporność organizmu i poprawia ogólne samopoczucie. By czerpać jeszcze więcej przyjemności z ćwiczeń, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Woda alkaliczna, która ma wysokie pH, wpływa na szybszą regenerację mięśni, zmniejsza tzw. zakwasy, a także chroni przed odwodnieniem. Poznaj wszystkie właściwości nowej wody alkalicznej Alcalia, o wysokim pH 9,36.

 

Dzień Kultury Fizycznej nie tylko od święta

Podstawą aktywności fizycznej jest motywacja i konsekwencja w realizacji planów treningowych. Dobrze, gdy aktywność staje się naszym nawykiem, a tym samym sposobem na codzienną porcję zdrowia. Dzięki regularnym ćwiczeniom poprawia się nasza kondycja, wytrzymałość i sprawność, a zmniejsza się skłonność do kontuzji i zakwasów. Warto, by aktywność była zróżnicowana, aktywizująca poszczególne partie mięśni, co urozmaici trening i sprawi, że nie stanie się on z biegiem czasu zbyt monotonny i mało efektywny. Nie pozwól, by dopadła Cię nuda! A jeśli brakuje Ci impulsu do podjęcia wyzwania, 22 czerwca i przypadający tego dnia Dzień Kultury Fizycznej jest dobrym początkiem, by rozpocząć przygodę ze sportem!

 

Pij wodę świadomie!

Ci, którzy uprawiają sport lub starają się być aktywni, wiedzą, jak ważne jest nawadnianie organizmu. Wodę należy pić każdego dnia, najlepiej w regularnych odstępach, przynajmniej 2-2,5 l w ciągu doby. W porze letniej picie płynów jest szczególnie ważne dla naszego organizmu, który aż w ok. 70% składa się z wody. Na skutek wysokich temperatur lub po zwiększonej aktywności fizycznej następuje szybkie jej wydalanie przez skórę w postaci potu. Stąd tak istotna potrzeba stałego uzupełniania wody w organizmie. Konieczność nawadniania dotyczy jednak każdego, bez względu na poziom i skalę codziennych aktywności.

 

Woda pomaga oczyszczać organizm z toksyn i zbędnych substancji, a także reguluje pracę wielu układów, m.in. krążenia, kostno-stawowego czy pokarmowego. Niedostateczne nawodnienie organizmu objawia się spadkiem wydajności i ogólnym zmęczeniem. Dlatego w ciągu dnia, a tym bardziej w trakcie treningu oraz po nim, wzrasta zapotrzebowanie na wodę. Regularne picie wody zwiększa witalność, zapewniając energię niezbędną do aktywnego funkcjonowania w ciągu dnia.

 

O konsekwencjach odwodnienia i wpływie picia wody mówi dietetyk sportowy, Justyna Mizera:

– „Odwodnienie zaburza prawidłowe funkcjonowanie organizmu i może prowadzić do poważnych powikłań. Utrata wody powoduje zaburzenia gospodarki elektrolitowej, wpływa na przyspieszoną akcję serca, spadek ciśnienia krwi, a także problemy trawienne, przewlekłe zaparcia, bóle głowy. Niedobór płynów odbija się także negatywnie na wydolności, pracy mięśniowej oraz stawach. Nie należy dopuszczać do uczucia pragnienia, bo to już pierwszy objaw odwodnienia. Należy pić profilaktycznie, mniejsze ilości, a częściej, np. 8 szklanek wody dziennie.”.

 

Woda Alcalia o wysokim pH 9,36  idealnie nawadnia i regeneruje organizm

Woda Alcalia, która ma unikalnie wysokie pH 9,36, jest naturalnym antyoksydantem. Pozytywnie wpływa na procesy regeneracyjne, wspomagając poprawną pracę układu krążenia oraz wzmacniając stawy i kości. Świetnie nawadnia i pomaga w szybszej regeneracji mięśni, co jest bardzo istotne m.in. dla osób uprawiających sport i aktywnych fizycznie. Woda Alcalia idealnie zabezpiecza przed odwodnieniem, do którego może dojść na skutek upałów lub nadmiernego wysiłku fizycznego. Lepiej nawadnia, bo ma unikalną strukturę cząsteczkową. Komórki wody alkalicznej zlepiają się w mniejsze skupiska tzw. klastry, przez co łatwiej przenikają przez błony komórkowe organizmu – a tym samym skuteczniej go nawadniają i dotleniają.

 

Woda alkaliczna Alcalia w opinii konsumentów

Z badań konsumenckich przeprowadzonych przez IRCenter.com wynika, że woda alkaliczna zdecydowanie lepiej wpływa na nawodnienie organizmu. Deklarowało tak 84% badanych kobiet, które wzięły udział w testach wody Alcalia. Zauważono także znaczny wpływ na regenerację organizmu w stosunku do okresu sprzed testu związanego ze spożywaniem wody Alcalia (78% odpowiedzi twierdzących). Około 2/3 respondentek deklarowało również pozytywny wpływ na stan skóry (zarówno nawodnienie, jak i jej wygląd) oraz na poprawę samopoczucia ogółem.

 

Woda Alcalia dostępna jest w wygodnej butelce 0,5 l, którą można mieć zawsze przy sobie oraz w większym opakowaniu 1,5 l. Warto zabrać ze sobą wodę alkaliczną na piesze wycieczki, wyprawę rowerową czy na siłownię – by uzupełniać płyny na bieżąco, w ciągu całego dnia.