McPlant roślinny burger już niedługo w McDonald’s

McDonald’s przygotowuje się do wprowadzenia w przyszłym roku nowego burgera roślinnego. Roślinna alternatywa będzie się nazywać „McPlant”

 

Klasyka McDonald’s jest podstawą działalności restauracji, ale wiadomo, że klienci szukają także nowych, ekscytujących smaków. Z myślą o tych klientach w zeszłym roku przygotowano pierwszego burgera na bazie roślin, którego testowano wybranych lokalach w Kanadzie.

 

Wygląda na to, że test zakończył się sukcesem, ponieważ najwyżsi urzędnicy McDonalds wydają się chętni do rozszerzenia menu roślinnego w swoich restauracjach. Międzynarodowy prezes McDonald’s, Ian Borden, powiedział, że firma ciężko pracowała nad „lepszym zrozumieniem potrzeb klientów” i na tej podstawie stworzyła najnowszą opcję burgera.

 

„McPlant jest tworzony wyłącznie dla McDonald’s przez McDonald’s z pożądanym smakiem McDonald’s, który kochają nasi klienci.”

– dodał.

 

Wspomniał również o możliwości rozszerzenia McPlant o szereg produktów w późniejszym okresie, w tym substytuty kurczaka i kanapki śniadaniowej.

 

Rynki mogą przyjąć McPlant, kiedy będą gotowe i spodziewamy się, że niektórzy przetestują burgera już w przyszłym roku – czytamy na stronie sieci.

 

źródło: https://corporate.mcdonalds.com/