Nowość – mleko następne NAN OPTIPRO Plus 2 HMO teraz z 5 HMO Complex

Nestlé wdraża kolejne przełomowe innowacje w produktach dla niemowląt, które nie mogą być karmione piersią. W mleku następnym NAN OPTIPRO Plus 2 HMO pojawił się 5 HMO Complex, czyli kompleks aż 5 oligosacharydów o strukturze identycznej, jak te występujące w mleku kobiecym^. Teraz receptura produktu jeszcze mocniej opiera się na zaawansowanych badaniach pokarmu naturalnego.

Nauka w trosce o przyszłość dzieci

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Jeśli dziecko nie może otrzymywać mleka mamy, potrzebuje innego pokarmu, który zaspokoi jego potrzeby żywieniowe.

 

155 lat po stworzeniu pierwszego pełnowartościowego posiłku dla niemowląt, Nestlé wciąż wdraża w swoich produktach przełomowe innowacje. Już od ponad 65 lat naukowcy związani z firmą prowadzą zaawansowane badania mleka kobiecego. Dzięki nim w mleku następnym NAN OPTIPRO Plus 2 HMO pojawia się 5 HMO Complex – unikatowe połączenie aż 5 oligosacharydów wyróżniających się strukturą identyczną, jak te obecne w mleku kobiecym^ i wzajemnymi proporcjami opartymi na stosunku HMO w pokarmie naturalnym. Teraz produkt składa się z jeszcze większej ilości składników o strukturze w pełni odpowiadającej budowie naturalnych składników mleka kobiecego^, jednocześnie w 100% zachowując swoje dotychczasowe właściwości.

Co warto wiedzieć o oligosacharydach w NAN OPTIPRO Plus 2 HMO?

Aktualnie NAN OPTIPRO Plus 2 HMO to mleko następne z największą liczbą oligosacharydów o strukturze identycznej, jak te występujące w mleku kobiecym^. Jest ich aż 5: 2’-FL, DFL, LNT, 3’-SL i 6’-SL. Liczy się jednak nie tylko ilość, ale też jakość. Poszczególne składniki 5 HMO Complex nie zostały więc wybrane przypadkowo – reprezentują aż 44% wszystkich głównych HMO obecnych w pokarmie naturalnym i są przedstawicielami każdej z 3 rodzin oligosacharydów wykrytych w mleku mamy. Dodane zostały w ilościach analogicznych, jak w pokarmie kobiecym.

To nie przypadek, że oligosacharydy mleka kobiecego (HMO) to trzeci pod względem ilości składnik stały mleka matki.

– mówi Ewelina Ankiel, odpowiedzialna za produkty NAN 2 w Nestlé Polska.

Jesteśmy dumni, że jako pierwsi odtworzyliśmy najliczniejszy oligosacharyd występujący w mleku kobiecym^ i już 6 lat temu dodaliśmy go, jako pierwsi, do mleka następnego. Nie zatrzymujemy się na tym – chcemy naszą recepturę jeszcze bardziej zbliżyć do mleka mamy, dlatego teraz do NAN OPTIPRO Plus 2 HMO dodaliśmy nie 1 oligosacharyd, jak dotychczas, a 5 HMO Complex, czyli unikalną kompozycję aż 5 zróżnicowanych oligosacharydów, reprezentujących wszystkie rodziny oligosacharydów występujących naturalnie w mleku kobiecym^.

Unikalna kompozycja mleka następnego NAN OPTIPRO Plus 2 HMO

To nie pojedynczy składnik tworzy zaawansowaną recepturę mleka następnego, ale odpowiednie połączenie wielu składników, których potrzebuje niemowlę. NAN OPTIPRO Plus 2 HMO to nie tylko 5 HMO Complex, ale cała unikalna kompozycja elementów o różnorodnych funkcjach:

 

  • Zaawansowana technologia białka – OPTIPRO, która pozwoliła stworzyć składnik o budowie inspirowanej białkiem mleka kobiecego.
  • Kultury bakterii L.reuteri, takie jak w pokarmie naturalnym^.
  • Cynk*, żelazo* i witamina D*, czyli immunoskładniki ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego dziecka.
  • Kwas dokozaheksaenowy (w skrócie DHA)*, czyli niezbędny nienasycony kwas tłuszczowy z rodziny omega-3, który wspomaga rozwój wzroku i mózgu maluszka**.

 

Nowość jest już dostępna w sklepach Lidl. Wkrótce produkt pojawi się także w innych sieciach sklepów stacjonarnych oraz w sprzedaży internetowej.

 

* Zawartość zgodnie z przepisami prawa

** Przy dziennym spożyciu 100 mg DHA w jednej lub większej liczbie porcji

^ Składniki produktu nie pochodzą z mleka kobiecego