skip to Main Content
PEPSI® Wprowadza Nowe Logo I Identyfikację Wizualną, A Pepsi Max Zmienia Nazwę Na Pepsi Zero Cukru

PEPSI® wprowadza nowe logo i identyfikację wizualną, a Pepsi Max zmienia nazwę na Pepsi Zero Cukru

Z okazji 125 rocznicy powstania marki, Pepsi przedstawiła nową identyfikację wizualną, której wprowadzanie w punktach sprzedaży na terenie Polski rozpoczęło się tej jesieni. Produkty w opakowaniach z nową wizualizacją pojawią się na półkach już w pierwszym kwartale 2024 roku.

Nowy projekt charakteryzuje się odważną czcionką, charakterystycznym, pulsującym tłem i zaktualizowaną paletą kolorów. Kolor czarny podkreśla zaangażowanie marki w budowanie obecności na rynku Pepsi Zero Cukru, która wkrótce zastąpi Pepsi Max. Skład dostępnych obecnie na polskim rynku produktów pozostanie niezmieniony.

 

Nowe logo i identyfikacja wizualna Pepsi jest pierwszą aktualizacją wyglądu kultowej marki od 14 lat. Z okazji 125 rocznicy powstania, Pepsi rozpoczęła wprowadzanie nowej wizualizacji w Polsce już w trzecim kwartale tego roku, by globalnie zakończyć proces zmiany w 2024 roku.

 

Nowe wzory odzwierciedlają markę Pepsi oraz jej najbardziej charakterystyczne cechy – nieskrępowaną, dobrą zabawę i radość bez ograniczeń. Będą obecne we wszystkich fizycznych i cyfrowych punktach kontaktu z konsumentem, włączając w to opakowania, nalewaki do napojów, flotę samochodową, modę i gastronomię. Nowe logo i identyfikacja wizualna są swoistym ukłonem w stronę tradycji marki, jednocześnie stanowiąc jej kolejny krok w przyszłość. Niestandardowy wzór czcionki i wyrazisty design puszki podkreślają otwartość Pepsi na wszystkie grupy demograficzne konsumentów.

– Nowe logo pojawi się na wszystkich opakowaniach w 2024 roku, jednak już tej jesieni w punktach sprzedaży rozpoczęliśmy zmiany brandingu np. nalewaków i lodówek. Wierzymy, że dzięki nowej identyfikacji marki będziemy mogli połączyć jej bogate kulturowe dziedzictwo z oczekiwaniami obecnych i przyszłych pokoleń konsumentów.  Oprócz nowego logo zmianą dla polskich konsumentów będzie również wprowadzenie Pepsi Zero Cukru, która zastąpi Pepsi Max zachowując jej recepturę.

– powiedziała Magdalena Grędzicka, Senior Group Brand Manager Pepsi w PepsiCo Polska.

W coraz bardziej zdigitalizowanym świecie nowy, wyrazisty projekt wprowadza ruch i animację do identyfikacji wizualnej, zapewniając marce Pepsi większą elastyczność w poruszaniu się między przestrzenią fizyczną i cyfrową, od półek sklepowych po metaświat. Pozwala również na bardziej kreatywne podejście do współpracy z partnerami i sprzedawcami detalicznymi oraz większą wszechstronność w angażowaniu konsumentów w miejscach, w których robią zakupy, jedzą, pracują i spędzają czas wolny.

Tym, co naprawdę wyróżnia zaktualizowany wygląd marki jest charakterystyczny niebiesko-czarny „puls”, symbolizujący entuzjazm, który Pepsi stara się wzbudzić. Odnowiona identyfikacja wizualna zawiera elementy rezonujące z młodszym pokoleniem, oddając ducha gen Z. To puls, który bije w rytm współczesnej polskiej kultury i determinacja, by się wyróżniać!

– dodaje Magdalena Grędzicka

 

W całej swojej bogatej historii, m.in. poprzez tworzenie kultowych reklam z udziałem najbardziej renomowanych muzyków i aktorów na świecie, Pepsi innowacyjnie podchodziła do popkultury. Dzięki temu zapewniała fanom jedyne w swoim rodzaju doświadczenia w ponadczasowy sposób, zachowując jednocześnie swój ikoniczny wizerunek. Wyzwanie Smaku, Pepsi Space, czy “Świętuj po swojemu z Pepsi” to tylko niektóre z przykładów zasięgowych kampanii, które marka przeprowadziła na przestrzeni ostatnich lat w Polsce. Odgrywa ona również kluczową rolę w osiąganiu celów związanych ze zrównoważonym rozwojem – od 2021 roku butelki Pepsi oraz Pepsi Max w Polsce są w 100% wykonane z przetworzonego plastiku (rPET).

 

Pepsi Max zmieni nazwę na Pepsi Zero Cukru w ramach globalnego procesu unifikacji nazw marek, który ma na celu wprowadzenie przejrzystości w kierowanej do konsumentów ofercie.

 

Polska jest jednym z pierwszych rynków w Europie, które wprowadzają zmiany.

Back To Top