Pizza mięsna na bazie roślin w Pizza Hut

Pizza Hut ogłasza, że ​​dzięki nowemu partnerstwu z Beyond Meat jest pierwszą firmą, która wprowadziła na terenie całych Stanów Zjednoczonych pizzę mięsną na bazie roślin. Po raz pierwszy w swojej kategorii wprowadzono na rynek dwie pizze Beyond Pan. Produkty są również dostępne w całym Londynie w ramach ograniczonej czasowo oferty.

 

Wiadomość pojawia się tego samego dnia, w którym McDonald’s ogłasza nowe produkty roślinne, które były produkowane w koprodukcji z Beyond Meat. Mowa tu o burgerze roślinnym McPlant.

 

Prezes Beyond Meat, Ethan Brown, komentuje:

„Nasza współpraca z Pizza Hut jest bardzo ważna i razem będziemy nadal podnosić poprzeczkę w zakresie innowacji produktowych, które zmieniają świat. Przedstawiamy pyszny smak produktów Beyond Meat fanom pizzy w całym kraju. Cieszymy się, że możemy odbyć tę podróż z Pizza Hut, która umożliwia nam dalsze zwiększanie dostępu do lepszego dla Ciebie mięsa roślinnego.”  

 

The Beyond Italian Sausage Pizza i Great Beyond Pizza zostały stworzone przez zespoły kulinarne Beyond Meat i Pizza Hut. Chciano stworzyć smak przypominający włoską kiełbasę wieprzową w formie roślinnej. Nie jest jednak jasne, jaki rodzaj sera zostanie użyty do dekoracji pizzy.

 

źródło:  https://vegconomist.com/