Vegeta Natur doceniona w prestiżowym konkursie Superior Taste Award 2023

W tegorocznej edycji prestiżowego, międzynarodowego konkursu Superior Taste Award 2023, marka Vegeta została ponownie doceniona! Vegeta Natur Fix Kurczak/Ser pieczony w sosie śmietanowo-ziołowym otrzymał od jury złotą gwiazdkę. Wszystkie nagrody przyznawane są na podstawie badań przeprowadzonych przez ponad 250 ekspertów z International Taste Institute.

Nagrody Taste Award 2023 przyznawane są w cyklu rocznym przez, założony w 2005 roku, International Taste Institute z siedzibą w Belgii, do którego należy ponad 250 ekspertów – światowej sławy szefów kuchni i sommelierów. Wśród z nich znajdują się reprezentanci przewodnich stowarzyszeń kulinarnych, szefowie kuchni nagrodzeni gwiazdką Michelin oraz zwycięzcy konkursów, których łączy pasja do jedzenia i wysokiej jakości produktów.

 

Zgłoszenia do konkursu Superior Taste Award zawsze licznie spływają z całego świata. Wybór zwycięskich produktów podzielony jest na kilka etapów. Pierwszy test produktów przez ekspertów odbywa się „w ciemno”, bez wiedzy na temat marki oraz pochodzenia – podawana jest wyłącznie kategoria danego produktu. Następnie odbywa się prezentacja bezpośrednia. Trzeci i jednocześnie ostatni etap to weryfikacja cech oraz składu produktu, w którym oceniane są przede wszystkim: aspekt wizualny, zapach, smak oraz konsystencja. Tylko te produkty, które osiągają wynik powyżej 70%, otrzymują nagrodę, która potwierdza, że są dobrze wykonane, zrównoważone i smaczne.

 

Zdobycie nagrody przez Vegetę Natur Fix Kurczak/Ser pieczony w sosie śmietanowo-ziołowym to bardzo duże wyróżnienie dla marki. Vegeta od dłuższego czasu odpowiada na potrzeby konsumenckie, a przyznane nagrody są tego dowodem. W tegorocznej edycji konkursu zauważono wzrastający trend dla alternatywnych produktów roślinnych. Vegeta Natur Fix na dwa sposoby świetnie się w niego wpisuje, gdyż jest to mieszanka warzyw, ziół i przypraw, która dzięki swojej innowacyjnej formule, spełnia wymagania zarówno osób jedzących mięso, jak i wegetarian. Bez względu na preferencje żywieniowe, wszyscy mogą w szybki i łatwy sposób przygotować swoje ulubione danie.