Wygraj weekend w Wenecji w konkursie marki Aperol

Marzysz o przeżyciu prawdziwie włoskiej przygody? Chciałbyś razem z najbliższymi doświadczyć dolce far niente, delektując się smakami najlepszej na świecie kuchni i oryginalnego aperitivo? Zagraj o weekendowy wyjazd do Wenecji dla siebie i swoich przyjaciół! Ruszył konkurs zorganizowany przez markę Aperol, w którym główną nagrodą jest wycieczka do Wenecji dla 4 osób. Dołącz do zabawy i przeżyj niezapomniane chwile w słonecznej Italii!

Zaproś przyjaciół na włoską wyprawę!

Zasady udziału w konkursie „Czekamy na Was w Wenecji!” są niezwykle proste. Wystarczy zakupić przynajmniej jedną butelkę marki Aperol o dowolnej pojemności, zachować dowód zakupu i zarejestrować go na stronie: konkurs.aperol.com, a także odpowiedzieć na pytanie konkursowe, które brzmi: „Kogo zabierzesz do Wenecji i dlaczego właśnie w takim gronie chcesz posmakować włoskiego stylu życia?”. O wygranej zadecyduje kreatywność i oryginalność zgłoszeń – to one mają szansę zaprowadzić uczestników wprost ku pięknej Wenecji, gdzie laureat nagrody głównej wraz z trójką swoich przyjaciół w dniach 13-15.10.2023 r. spędzi niezapomniany weekend. Na miejscu marka Aperol zapewni całej grupie niezwykłe atrakcje, w tym towarzystwo Cristiny Catese, włoskiej szefowej kuchni, która od lat zaraża Polaków pasją do gotowania i stylu życia rodem ze słonecznej Italii. Weź udział w konkursie i zanurz się w świecie włoskich smaków, kultury i niepowtarzalnej atmosfery!

Graj o wyjątkowe nagrody!

Poza nagrodą główną, na uczestników czekają dodatkowo atrakcyjne nagrody. Co tydzień można wygrać ekskluzywne zestawy kieliszków do serwowania Aperol Spritz®, które pomogą stworzyć atmosferę prawdziwego aperitivo także w domu oraz dwuosobowe wejściówki do sieci kin Multikino. Co miesiąc do zdobycia jest idealny letni zestaw gadżetów marki Aperol, obejmujący walizkę, czapkę, torbę płócienną, ręcznik oraz butelkę filtrującą wodę – czyli wszystko to, co może przydać się podczas wakacyjnych wyjazdów. Drugą nagrodą miesięczną jest udział dla zwycięzców i osoby towarzyszącej w inspirujących warsztatach kulinarnych, podczas których Cristina Catese zdradzi, jak przygotowywać podawane podczas aperitivo klasyczne włoskie przekąski, a także idealny koktajl Aperol Spritz®.

Czym jest włoskie aperitivo?

Tradycja aperitivo odzwierciedla styl życia i kulturę Włoch. Zazwyczaj przypada na moment dnia pomiędzy godziną 17:00 a 20:00 – w tym czasie Włosi gromadzą się w barach i kawiarniach, aby się zrelaksować po pracy, napić orzeźwiających napojów i przekąsić coś pysznego jeszcze przed kolacją. Klasyczne aperitivo składa się z koktajlu, spośród których najbardziej rozpoznawalnym jest Aperol Spritz®, podawanego wraz z zestawem różnorodnych przekąsek, tzw. stuzzichini. Obejmują one np. oliwki, sery, wędliny, marynowane warzywa, a także różne przystawki na bazie ciasta (np. pizzę czy focaccię) lub chleba, jak np. słynne weneckie kanapeczki z dodatkami, tzw. cichéti. Dla turystów aperitivo może być najlepszym sposobem na poznanie włoskiej kultury i umiejętności łączenia smaków lokalnej kuchni. Włoska tradycja aperitivo pokazuje, jak ważne jest celebrowanie chwil spędzonych wspólnie i docenianie prostych, codziennych momentów.

 

Konkurs organizowany przez markę Aperol potrwa od 5 czerwca do 3 września 2023 roku. Więcej informacji i regulamin znaleźć można na stronie: konkurs.aperol.com