Danone – priorytetem jest zapewnienie zdrowia

Priorytetem jest dla nas zapewnienie zdrowia zarówno naszym pracownikom, konsumentom, jak i partnerom biznesowym. Uważnie monitorujemy więc sytuację, by na bieżąco dopasowywać nasze działania do ich potrzeb.

By zapewnić konsumentom stały dostęp do wysokiej jakości produktów, opracowaliśmy plany zachowania ciągłości łańcucha dostaw, a nasze prognozy produkcji na bieżąco dostosowujemy do aktualnych potrzeb rynku. W trosce o bezpieczeństwo pracowników, wprowadziliśmy szereg działań prewencyjnych, mających zminimalizować ryzyko zachorowań. Ponadto, by zapewnić im poczucie stabilności zobowiązaliśmy się do nierozwiązywania umów o pracę ze względu na obecną sytuację, a osobom przebywającym na zwolnieniu chorobowym w związku z COVID-19, kwarantannie czy zwolnieniu związanym z opieką nad dzieckiem oferujemy dodatek uzupełniający wynagrodzenie do 100%.

 

Wsparcie oferujemy także naszym partnerom – dostawcom, klientom czy usługodawcom – oraz środowisku medycznemu, które na co dzień walczy z koronawirusem w Polsce. Do tej pory Danone przekazał personelowi medycznemu środki ochronne – maseczki, kombinezony, rękawiczki – oraz nasze produkty o łącznej wartości 200 tys. zł.

– Marek Sumiła, Dyrektor Rynku Polska i Kraje Bałtyckie w Danone, Prezes Danone