Debiut zwycięskiego piwa w nowej edycji „Niech Świat Pozna Twoje Piwo” w ofercie Lidl Polska

Po ogłoszeniu wyników czwartej odsłony konkursu dla domowych piwowarów „Niech Świat Pozna Twoje Piwo”, zorganizowanego przez Lidl Polska oraz Browar PINTA, przyszedł czas, by zanurzyć się w smakowych doznaniach dostarczanych przez zwycięskie trunki. Już od 6 maja w sklepach sieci, jest dostępny pierwszy z nich – New Zealand Session IPA, inspirowane recepturą Piotra Świetlika.

„Niech Świat Pozna Twoje Piwo” to jedno z największych wydarzeń w świecie piwowarstwa domowego w Europie. Wspólna inicjatywa Browaru PINTA i Lidl Polska, rozpoczęta w 2021 roku, przyciąga do udziału setki entuzjastów piwowarstwa. Koncept jest prosty: doświadczone jury, złożone z cenionych ekspertów piwnych, wybiera zwycięskie krafty w czterech kategoriach, a Browar PINTA czerpiąc inspirację z tych receptur, warzy je, by ostatecznie trafiły na półki sklepów Lidl Polska.
Piwa kraftowe, znane również jako rzemieślnicze, od lat zdobywają serca miłośników piwnego rzemiosła dzięki swoim niepowtarzalnym smakom i aromatom. Produkowane przez niewielkie browary, powstają z pasją i starannością – to właśnie te cechy sprawiają, że są tak wyjątkowe i cenione przez społeczność piwną.
W tej edycji, spośród niemal 200 różnych piw, jury w każdej z kategorii wybrało tylko jedno – i tak na początek powstało New Zealand Session IPA. Inspiracją była receptura Piotra Świetlika, wybitnego piwowara domowego, którego piwo zdobyło serca jury, wybijając się w kategorii New Zealand Session IPA 10,5-12,0°Blg. Ta intensywnie chmielona kompozycja, z wykorzystaniem nowozelandzkich odmian Nelson Sauvin™ oraz Motueka™, pokonała konkurencję w tej kategorii. Już od poniedziałku, 6 maja, klienci sklepów Lidl Polska mogą spróbować pierwszego laureata konkursu.
New Zealand Session IPA to harmonijne połączenie intensywnej chmielowości z wyraźną pijalnością. Odzwierciedla ona styl IPA w wersji nowozelandzkiej, oferując delikatniejszą wersję, bogatą w aromaty cytrusów, białych owoców i liczi. Piwo charakteryzuje się jasną barwą z obfitą, trwałą pianą. W smaku dominują nuty chmielowe, uzupełnione lekkim posmakiem słodu, a wszystko to wsparte wytrawnym i rześkim odczuciem w ustach. Goryczka jest krótka, ale wyraźnie zaznaczona, dodając charakteru temu wyjątkowemu trunkowi.
Odwiedź sklepy Lidl Polska w poniedziałek, 6 maja, i spróbuj zwycięskiego piwa New Zealand Session IPA!